Słyszałem o plakietkach do centrum Berlina.

Chcesz sie podzielić swoimi refleksjami na temat pracy i życia za granicą? Czekamy na Twój post.

Słyszałem o plakietkach do centrum Berlina.

Postprzez Miłosz » N sty 27, 2008 2:16 am

Słyszałem o plakietkach, które trzeba nakleić na samochody wjeżdżające do centrum Berlina. Co to za obowiązek?
Miłosz

Reklama

Re: Słyszałem o plakietkach do centrum Berlina.

Postprzez admin » N mar 02, 2008 2:49 pm

Regulacja ta obowiązuje od 1 stycznia 2008 r. Od tego dnia w Berlinie, a także Kolonii i Hanowerze wprowadzono tzw. strefy ekologiczne. Łatwo je rozpoznać, ponieważ wyznaczone są za pomocą specjalnych znaków drogowych.
W obrębie tego obszaru poruszać się mogą pojazdy osobowe i ciężarowe, które posiadają specjalną plakietkę (czerwoną, żółtą lub zieloną). Jej kolor związany jest z normą emisji spalin. Część samochodów nie otrzyma takiego pozwolenia.
Wjazd do zielonej strefy bez wymaganego oznakowania lub zezwolenia wiąże się z mandatem w wysokości 40 euro (140 zł) oraz jednym punktem karnym. Plakietki w cenie 5 euro (18 zł) są do nabycia w wydziałach komunikacji oraz urzędach dzielnicowych. Można je kupić również na stacjach diagnostycznych (np. TUV, DEKRA) oraz w autoryzowanych warsztatach. Jednak tam cena może być nieco wyższa (np. o koszt ustalenia normy czystości spalin).
Plakietki ważne są bezterminowo na obszarze całego kraju. Trzeba je uzupełnić o numer rejestracyjny samochodu. W ciągu najbliższych miesięcy powstaną zielone strefy.

pozdrawiam
admin
Administrator

Re: Słyszałem o plakietkach do centrum Berlina.

Postprzez bodziu » Cz sie 29, 2013 10:43 pm

Plakietki ekologiczne tzw.umweltzone we wszystkich kolorach jak i również tablice niemieckie żółte oraz celne tj.czerwone może dostać w firmie TBT Cars ze Zgorzelca. Brałem - polecam

Ostatnio przesunięty w górę Cz sie 29, 2013 10:43 pm przez: Anonymous.
bodziu

Powrót do praca