zatrudniony w Wielkiej Brytanii.

Chcesz sie podzielić swoimi refleksjami na temat pracy i życia za granicą? Czekamy na Twój post.

zatrudniony w Wielkiej Brytanii.

Postprzez adaś » N sty 27, 2008 2:09 am

Jestem zatrudniony w Wielkiej Brytanii. Pracodawca zatrzymał część mojego wynagrodzenia. Nie wiem, czy zrobił to zgodnie z prawem. Kiedy więc mamy do czynienia z niesłusznym potrącaniem z pensji?
adaś

Reklama

Re: zatrudniony w Wielkiej Brytanii.

Postprzez admin » N mar 02, 2008 2:49 pm

Pracodawca ma obowiązek pobrać podatek od wynagrodzenia i składkę na ubezpieczenie społeczne. Jeśli trzeba - ma również prawo pobrać część pieniędzy z powodu nakazu sądowego czy na spłatę kredytu studenckiego. Zatrudniony i przełożony mogą ustalić też inne potrącenia. Jednak pracownik musi wyrazić na nie pisemną zgodę.
Istnieje możliwość, że pracodawca niesłusznie zatrzymał część wypłaty. Z taką sytuacją mamy do czynienia, gdy np. przelana na konto kwota jest inna od wcześniej ustalonej. Jeśli pracownik nie otrzyma w ogóle pieniędzy, to wówczas mówimy o całkowitym potrąceniu wynagrodzenia. Wypłata powinna być przekazywana w określony sposób (np. przelew na konto) regularnie, a także terminowo. Pracodawca nie powinien zatrzymywać żadnych premii bądź prowizji. Musi też uwzględniać ulgi podatkowe przysługujące danemu pracownikowi. Nie może wstrzymać wypłaty należnych pieniędzy za okres urlopowy. Dotyczy to również ustawowego zasiłku macierzyńskiego, wychowawczego lub chorobowego.

pozdrawiam

Ostatnio przesunięty w górę N mar 02, 2008 2:49 pm przez: Anonymous.
admin
Administrator

Powrót do praca