firma Telekomunikacja Novum Sp. z o.o. to oszuści

opisujemy różne firmy telekomunikacyjne, opinie o firmach, jakie firmy są nieuczciwe itp.

Re: firma Telekomunikacja Novum Sp. z o.o. to oszuści

Postprzez Janek78 » Wt lut 01, 2011 8:39 pm

Dokładnie oszuści na potęgę. 3 dni temu dzwoni Pan, pytany kilka razy czy jest z Telekomunikacji Polskiej potwierdza to. Przedstawia ofertę na tańszy telefon. Dzisiaj przyjeżdża kurier, czytam umowę i oczom nie wierze! Novum! Myślę o co chodzi? Umowy nie podpisałem, powiedziałem kurierowi ze nie z taka firmą rozmawiałem i oddałem nie podpisaną. Kurier zrobił mi awanturę ze w takim razie po co go ściągam! Od razu zacząłem czytać o tej Novum i widzę ze to niezły przekręt. Dzwoniłem do TP, mają taka specjalna infolinię 800500505, dowiedziałem się ze skoro nic nie podpisałem to nie mam się czym martwić, a po drugie ze oni jak coś zawsze dzwonią i potwierdzają wszystkie zmiany związane z umowa z nimi. Trochę mnie to uspokoiło. Mam nadzieje ze więcej przykrości od strony Novum nie doświadczę, w końcu nie podpisałem umowy pisemnej.
Janek78

Reklama

Postprzez anonim » Śr lut 02, 2011 10:18 pm

wszyscy narzekacie i wieszacie psy na firmie sami jesteście sobie winni ,że daliście się wprowadzić w błąd . Trzeba być bardzo ,,inteligentnym " aby nie
wiedzieć ,że się podpisuje umowę z inną firmą .
Nikt z was się nie pofatygował ,aby porównać ofertę tp z tn i innymi firmami . a jest to jedna z najlepszych ofert na rynku .
Korzysta z niej 100 000 abonentów jak myślę wszyscy oszukani , mamy więc do czynienia z zbiorową hipnozą .
anonim

Postprzez pietrek » Pn lut 21, 2011 2:56 pm

mam tak jak Tadzik i walczę z oszustami
pietrek

Postprzez oszukany 1234... » Śr mar 30, 2011 8:05 pm

Szanowna Pani Dyrektor pragnę po raz kolejny przedstawić sytuację w której znalazła się moja Mama W miesiącu sierpniu 2010 r telefonicznie skontaktował się z nią Państwa pracownik przedstawiając się jako pracownik TP S.A.oferując „rzekomo” korzystniejszą formę usług z telefonu stacjonarnego przedstawiając jej ofertę, Telenovum 70 nie sprawdzając jaką usługę świadczy jej Telekomunikacja , a mianowicie pakiet socjalny + 1 godzina bezpłatnych rozmów od 16-17 każdego dnia . Przedstawiając Mamie ofertę przekazał jedynie, że będzie to 70 minut bezpłatnych rozmów, jednak z tego co przekazała mi moja Mama nic nie mówił , że te 70 min jest na cały miesiąc a ona do tej pory miała 60 minut dziennie. Rachunki za telefon i inne są opłacane przeze mnie dlatego wariant jaki już był, korzystniejszy.
Moja mama jest osobą starszą obecnie 78 lat i ma problemy zdrowotne ( miażdżyca II stopnia) co wiąże się pamięcią oraz sklerozą i były już z nią problemy podobnej natury, na co przedkładam zaświadczenie od lekarza prowadzącego Mamę w stanie chorobowym .
Po otrzymaniu informacji o zmianie operatora z TP S.A. na Telekomunikację Novum napisałem szybko pismo do Państwa podając swój kontakt , do dnia 01.03.2011 nie miałem żadnej informacji od Was. Odwiedzam Mamę w miarę możliwości czasowych ( 1 -2 razy na 2-3 miesiące) i przypadkowo przeglądając dokumenty u mojej mamy zauważyłem korespondencję od Was łącznie z wezwaniami do natychmiastowej zapłaty (od firmy windykacyjnej ) kwoty 182,21 zł . Znalazłem również pismo podpisane przez Panią informujące moją Mamę, że pismo odstępujące od umowy i nie może być rozpatrzone ze względu na braki formalne.
Wymienione w ppkt elementy tj, nazwisko i imię , przedmiot umowy, datę zawarcia czy numer umowy zostały w moim piśmie podane a jeżeli nawet nie to na pewno sprawę można było odtworzyć w zasobach informatycznych. Ponadto przepisy regulują, że wraz z umowa powinno być dołączone
Posiadana renta starcza na opłaty i utrzymanie oraz zakup węgla na okres zimy pozbawienie kwoty 182,21zł poważnie nadszarpnie budżet domowy, a przecież Mama nie skorzystała ani jednego dnia z Waszych usług. Państwa pracownik pani Magdalena Leśkiewicz powinna brać pod uwagę wiek klientów przed podsunięciem umowy do podpisania. Wiem, że Pani nie ma danych co do klientów i ich wieku dlatego trudno było by ustosunkowywać się do jakości pracy ( ilość umów).
Wobec negatywnie rozpatrzonej mojej prośby i chęć z Waszej strony wyciągnięcia pieniędzy za wszelką cenę od starych i chorych psychicznie osób ( taki jest stan zdrowia mojej Mamy) mimo przedstawienia państwu prawdziwej sytuacji i opierając się na przepisach prawa, przytoczonych w piśmie, brak jest podstaw do naliczania kosztów gdyż nie dostarczono Mamie oświadczenia o odstąpieniu co jest niezgodne z przepisami prawa. Powołując się , że jest Wasze logo z danymi na umowie nie jest to wystarczające gdyż powinien być dołączony do umowy wzór takiego oświadczenia i co powinno zawierać. Zawieranie umów z osobami starymi a dodatkowo leczącymi się psychiatrycznie nie powinno mieć miejsca , tym bardziej gdy potencjalny klient słabo czyta i widzi. Podsunięcie umowy i wskazanie palcem gdzie podpisać nie powinno mieć miejsca tym bardziej gdy oferta jest mniej korzystna od poprzedniej. Proszę o odstąpienie od naliczania kary za odstąpienie od niekorzystnej oferty. Usługa jaką proponowaliście mojej mamie przekonując ją jako korzystniejszą a opłaty jakie sobie naliczyliście za odstąpienie nie wykonując żadnych czynności to jest wyłudzenie. Wyczytałem w necie, że obecnie mają ok 163 tys klientów ( z tego 80% oszukanych starych ludzi). Takiego rodzaju korespondencja była prowadzona z BOK a jak myślicie jaka była odpowiedz, OSTATECZNE WEZWANIE do ZAPŁATY Mama to tak mocno przeżyła, że poważnie rozchorowała się i boje się.... Ta Firma to złodzieje i wyłudzacze od starych łatwowiernych, uczciwych i biednych ludzi
oszukany 1234...

Re: firma Telekomunikacja Novum Sp. z o.o. to ,,, super f

Postprzez Wkurzona » Cz kwi 14, 2011 11:56 am

zadowolona z Novum 2010 rok napisał(a):Jestem zadowolona z ich usług i polecam innym.. Nie rozumiem niektórych wypowiedzi, ludzie najpierw podpisujecie umowy później jesteście nie zadowoleni.. po co to...? Po co tak negować firmy ppolskie nan polskim rynku.. Ja jestem zadowolona i nigogo nie oczerniam. nie mam powodów..
pozdrawiam
klientka Novum

Zadowolona, hi, hi hi , wolne żarty klientka nowum chyba podstawiona a może tam pracujesz?
Złodzieje, oszuści i oszołomy niby zgodnie z prawem. Głównie utrzymują swoją kadrę z pieniędzy za zerwanie niby umowy.
Wkurzona

Postprzez Wkurzona » Wt maja 17, 2011 8:17 pm

anonim napisał(a):wszyscy narzekacie i wieszacie psy na firmie sami jesteście sobie winni ,że daliście się wprowadzić w błąd . Trzeba być bardzo ,,inteligentnym " aby nie
wiedzieć ,że się podpisuje umowę z inną firmą .
Nikt z was się nie pofatygował ,aby porównać ofertę tp z tn i innymi firmami . a jest to jedna z najlepszych ofert na rynku .
Korzysta z niej 100 000 abonentów jak myślę wszyscy oszukani , mamy więc do czynienia z zbiorową hipnozą .

100000, kto to widział? chyba policzeni są ci co dali się namówić na siłę i ci co nie chcą należeć a i tak są liczeni, do Inteligentnej a może pracownicy Novum ciekawe jak długo HA HA :mrgreen:
Wkurzona

Postprzez Kredyciak » Wt cze 07, 2011 1:37 pm

Bo korzysta się z ofert firm sprawdzonych a nie tylko tanich. To prawda stara jak świat.
Szczerze mówiąc to o tej firmie nic nie słyszałem ale jak widzę to może i dobrze.
Pamiętaj, bank niczego nie daje za darmo ...:-)
Kredyciak

Postprzez hiszpan2403 » Pn cze 13, 2011 9:22 pm

Unikajcie złodzieji!!! Mają skradzione dane o abonentach TP SA i podają się tak że można ich pomylić z TP SA i chodzi o zmianę abonamentu NIE OPERATORA!!! Moja mama dała się nabrać a po wypowiedzeniu zgody na zmianę oni przysyłają obciążenie na ok 500 zł!!! Chamstwo i bezczelność!!! WSZYSTKO PRÓBÓJEMY PROSTOWAĆ PRZEZ FEDERACJĘ KONSUMENTÓW! NIE DAJCIE SIĘ OSZUKAĆ A CI KTÓRZY DALI SIĘ WROBIĆ NIECH PRÓBUJĄ OD FEDERCJI KONSUMENTÓW! IM NAS WIĘCEJ TYM LEPIEJ!!! A JEŻELI NIE POMOŻE TO POZWY DO SĄDU! POZWY ZBIOROWE! TRZEBA GNOJIĆ ZŁODZIEJI I OSZUSTÓW!!!
hiszpan2403

Postprzez hiszpan2403 » So lip 02, 2011 4:15 am

Obrońcy telenovum piszecie że trzeba być inteligentnym i wiedzieć co się podpisuje. Życzę wam żeby taki agent zadzwonił do kogoś starzego w waszej rodzinie i naciągnął go na umowę bo regulamin macie tak czytelny że przez lupę się doczytać nie można a umowa nie zawiera nawet dat- to już nie jest taka jak trzeba... Ludzie starają się zaufać przedstawicielowi i sądzą że mają do czynienia z profesjonalną obsługą klienta i przedstawiciel mówi prawdę. TYMCZASEM PRZEDSTAWICIELE KŁAMIĄ I NIEMÓWIĄ NIC O PODSTAWOWYCH WARUNKACH!!! SĄ PRZESZKOLENI PRZES SEKTĘ ŁOBUZÓW I ZŁODZIEJI I ZALEŻY IM TYLKO NA PODPISIE!!! I MAJĄ STARSZEGO EMERYTA ALBO KOGOŚ KTO MA SŁABY WZROK, ALBO KOGOŚ KTO POPROSTU UFA LUDZIOM... TAK NISZCZONE SĄ WARTOŚCI CO UCZYNIŁY NAS LUDŹMI... A WY JESTEŚCIE GORSI OD ZWIERZĄT.....
hiszpan2403

Postprzez hiszpan2403 » Cz sie 18, 2011 4:02 pm

Anulowali karę
Chciałbym poinformować, że po wysłaniu odpowiedniego pisma z wypowiedzeniem i podaniem wszystkich faktów- novum anulowało obciążenie.
Wypowiedzenie umowy było wysłane do novum, federacji konsumentów w Warszawie i odziale w moim mieście ( trzy egzemplarze ) z załącznikami, tj. regulamin mikroczcionką, kopia umowy bez dat i co się dało...
Myślę, że głownie nalezy skupić się na wypowiedzeniu i napisaniu o wszystkich szczegółach jak wprowadzają w błąd przedstawiciele novum a przy okazji powiadamiamy urząd konsumentów i to powoduje że bardzo grzecznie i na piśmie firma cofa notę obciążającą...
Wszystkim życzę pozytywnie załatwionej sprawy.
Pozdrawiam :)
hiszpan2403

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Usługi i firmy telekomunikacyjne opinie